Text Size
Záchranařina Plochy a voda Pátrání po Aničce J. Pátrání po Aničce Janatkové

Pátrání po Aničce Janatkové

Výtah z hlavních zpravodajských serverů:

Pátrání po devítileté Aničce Janatkové začalo poté, co se ve středu po 13. hodině nevrátila ze školy domů. Aničku od středečního odpoledne hledala asi stovka policistů se psy i policejní vrtulník s termokamerou. Ve čtvrtek už se počty pátrajících policistů rozrostly na stovky. Odpoledne sice policejní posily po pátrání vrtulníku s termovizí místo opustily, ale už večer se na místo vydali kriminalisté, kteří do pozdních nočních hodin pátrali po bezdomovcích a narkomanech, kteří měli v zpustlých zahradách a chatkách na trase Aniččiny cesty ze školy domů přebývat. Většina se ale do svých úkrytů po rozsáhlé policejní akci již nevrátila.

V pátek a v sobotu pátrání v místech zmizení dívky pokračovalo. V sobotu posílili pátrací skupiny speciálně vycvičení psi, kteří dorazili ze Slovenska.

 

Slovenští záchranáři dorazili na místo se dvěma psy, kteří jsou podle jejich slov uznávanou evropskou špičkou. Zasahovali například po velkých zemětřeseních v Turecku. „Naši psi dokážou opravdu nemožné, avšak kde nic není, tam nic není, což ovšem neznamená, že jsme svou práci skončili,“ řekl Mediafaxu jeden ze slovenských záchranářů.

…Hledání v oblasti ztěžuje složitý terén. Oblast zanedbaných zahrádek a chat mezi ulicemi Pod Písečnou a Trojská, kudy si Anička zkracovala cestu domů, policistům nedovolila rozvinout rojnici. V zahradách jsou navíc staré jímky a různé další úkryty.

http://krimi.eurozpravy.cz/16322-policiste-se-slovenskymi-psovody-opet-patraji-po-zmizele-anicce/

 

Celý víkend navíc prohledávali oblast Troje kynologové ze Slovenska se speciálně vycvičenými psy. »Nasazení sil zůstává maximální. Jak ze strany uniformované policie, tak i kriminalistů,« uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová, s tím, že policisté pátrají po Aničce po celé zemi.

http://www.halonoviny.cz/articles/view/210069

 

Policisté v Praze pátrání po Aničce v Tróji po 16. hodině přerušili. Pokračují ale výslechy místních obyvatel, včetně narkomanů a bezdomovců, kteří se v oblasti často zdržují. Pátrání dál pokračuje po celém Česku, včetně příhraničních oblastí. Bohužel ale zatím stále marně. Do pátrací akce byl ve čtvrtek nasazen také policejní vrtulník i psovodi.

Kriminalisté již dříve navíc upozornili na fakt, že v místech, kde se našly její věci, se vyskytují bezdomovci a drogově závislí, je tam mnoho polorozbořených chatek a příbytků bezdomovců. Nacházejí se zde také jámy a nezabezpečené studny. Po důkladném pátrání v oblasti, při kterém pomáhali i dobrovolníci a speciálně vycvičení psi, se ale policie kloní k závěru, že Anička již v okolí svého domova není.

… Pátrat po ztracené Aničce Janatkové dnes přišli pomoct kynologové ze Slovenska. Jejich speciálně vycvičení psi patří mezi elitu. Znovu prohledávají okolí pražské Troje, kde dívka ve středu odpoledne cestou ze školy zmizela. "Se slovenskými psy jsme spolupracovali už dříve a tihle psi měli výborné výsledky," vysvětlovali policisté.

… "Intenzivní pátrání pokračuje a bude pravděpodobně i během celého víkendu, budeme se vracet i na některá místa," vysvětlil policejní prezident Oldřich Martinů, proč dnes policisté znovu prohledávají okolí domu.

"Je to jedna z velkých priorit posledních dnů, nasadili jsme veškeré síly, prostředky v Praze, abychom ji vypátrali," dodal.

Řady policie dnes posílili slovenští kynologové se svými psy. "Prozkoumali jsme místo činu, teď to budeme vyhodnocovat," říkal kolem poledne ředitel speciální slovenské kynologické záchranné služby Alexander Berek. "Dokud nás budou čeští policisté potřebovat, budeme pátrat dál."

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-ztracena-anicka-janatkova/143718/ztracena-anicka-9-patrani-je-stale-marne.html

 

… Dodala, že zatím není jasné, jak bude pátrání přes noc a ráno pokračovat. "Záleží na momentální situaci. Všichni pátrači jsou ale připraveni znovu vyrazit," ujistila mluvčí policie.

Terén večer pročesávaly desítky policistů, ve vzduchu byl i vrtulník s termovizí. "Pátráme celou noc, na ráno jsou připraveny posily. Několik lidí se ozvalo na linku 158. Kolegové prověřují jejich svědectví," uvedla Jana Rösslerová krátce před středeční půlnocí.

V šest hodin ráno znovu vyrazilo do akce na sto policistů. "Prohledávají chatovou osadu, opuštěné objekty a další místa. Přijeli i policisté na koních," popsal situaci v poledne redaktor iDNES.cz na místě.

Pražští policisté do akce nasadili všechny dostupné lidi. "Kvůli pátraní jsme uvolnili některé policisty například z kriminálky a dalších oddělení," řekla Rösslerová.

… "I v Česku jsou dobří záchranářští psi, kteří spadají pod báňský úřad. Tito slovenští by ale měli být ještě lepší. Svědčí pro to jejich procentuální úspěšnost při hledání lidí, ať již živých nebo mrtvých, při nejrůznějších závalech a dalších podobných případech. Proto jsme je pozvali," vysvětlila mluvčí pražské policie.

Devítiletá Anna Janatková, kterou desítky policistů hledají už od středy, se stále nenašla. Kriminalisté v noci znovu prohledali okolí pražské Troje, kde dívku viděli svědci cestou ze školy a kde se našel i její batoh. Pátrací akce bude pokračovat celý den, nebude už ale zřejmě tak masivní. 

… Odpoledne policisté pátrací akci v Troji ukončili, v noci se ale na místo vrátili, aby prověřili další svědky. Podle dostupných informací především lidi bez domova, kteří na místě přebývají ve zpustlých zahradách a chatách. "Svou pomoc při pátrání nám nabízejí i dobrovolníci. Někteří lidé v noci pátrali na vlastní pěst.

Policie bude dnes v pátrání po děvčeti pokračovat, zatím ale nechystá tak masivní pátrací akci jako ve čtvrtek. To se ale podle Zoulové může během dne změnit, pokud se objeví nějaká stopa. "V pátrání budeme pokračovat, dokud nebude případ objasněn," uvedla mluvčí.

http://zpravy.idnes.cz/stovka-policistu-hledala-devitiletou-anicku-ktera-zmizela-mezi-chatkami-1qe-/krimi.asp?c=A101013_204550_krimi_jba