Text Size
Záchranařina Plochy a voda

EURO CUP na Vrkoči 21.7.2018

V sobotu 21. 7. 2018 se v krásném prostředí jihomoravského rybníku Vrkoč nedaleko Pohořelic konal EURO CUP ve vodních záchranných pracích se psem. Závodníci bojovali o co nejlepší výsledek podle nejvyšší mezinárodní zkoušky RH-WB. Šlo zde nejen o splnění limitu zkoušky, ale i co nejlepší umístění a možnost získání ocenění CACT. Doplňkově byly do závodu zařazeny zkoušky stupně RH-WA a RH-WE.

Číst celý článek

Pátrání po osobách efektivně

 

Náchodská policie se v sobotu 10.3.2012 zúčastnila společného cvičení, zaměřeného na vyhledávání osob. Výcvik probíhal v lesnatém nepřehledném terénu Pekelského údolí u Nového Města nad Metují.
Celkem téměř 80 lidí z řad policistů, strážníků, hasičů a záchranářů se vydalo do terénu hledat pohřešované osoby v nouzi. Osm figurantů se rozmístilo do obtížně přístupného terénu a čekalo. Pátrací tým se nejprve sešel nad mapou a všichni pak dostali jasné instrukce a přidělený prostor.
Účelem celé pátrací akce bylo vyzkoušet, že hledání pohřešovaných v terénu je mnohem efektivnější, pokud záchranářům pomáhají vycvičení psi. Výsledky hledání pak vše potvrdily.

Více na: http://www.policie.cz/clanek/patrani-po-osobach-efektivne.aspx

Plošné atesty MV 15.-16.2011 Býchory

Plošné atesty MV 15.-16.2011 Býchory

Je jaro a psovodům se rozjíždí sezóna. I kynologové záchranáři mají před sebou další kalendářní rok. My nemáme přímo sezónu, protože máme zásahy a ty si roční období nevybírají.  Abychom však mohli pracovat naplno, musíme mít platné atesty ministerstva vnitra.  Atestace jsou pořádány právě na jaře a na podzim. Některým z nás zrovna platnost atestů končí a před námi stojí obhajoby. Jiní mají připravené mladé psy a s obavami čekají na vyčerpávající zkoušky.

Celý článek...

Pohádka v Nekoři…

Pro mě. Jiní by to nazvali zimním soustředěním Pardubické brigády SZBK.

Naše jihomoravská větev záchranné kynologie bude mít výcvik v plochách. Je však otázkou, jestli se do lesů dostaneme, protože mají mít myslivci hon. Do včerejška mi to vrásky nedělalo, navrhli jsme náhradní program formou poslušností a zdokonalení práce psa u figuranta. Zbytek cvičení jsme naplánovali povídání o plošném vyhledání a práci psovoda i psa v terénu. Ale jak mi jeden kamarád řekl: „To nebude nikoho zajímat, oni chcou cvičit.“, zůstala jsem stát v údivu.

Celý článek...

Pátrání po Matějovi Chrásteckém

HORIZONT Při pátrání po malém Matějovi Chrásteckém na vnitru nevěděla levá, co dělá pravá

Může to znít tvrdě, možná až cynicky. Ale policejní důstojníci, zodpovědní za průběh terénního pátrání po malém Matějovi Chrásteckém z Olomoucka, by se nyní měli začít modlit. Modlit za to, aby pitva a kriminalistické expertízy ukázaly, že malý chlapec zemřel bezprostředně po pádu z vlaku.

Proč? Protože pokud by nezemřel ihned po pádu, záchrana jeho života mohla záviset na rychlosti pátrací akce. A tu policisté totálně zbabrali. A vidina, že malý Matěj umíral pod železničním náspem celé dlouhé hodiny sám, aniž by se dočkal pomoci, ta je více než smutnou vizitkou policejní práce.

Ať už výslechy a svědectví bezprostředně po ohlášení události napovídaly cokoliv, pokud se ztratilo dítě z vlaku, prohledání celého okolí tratě mělo být jedním z prvních kroků. Záchranářská akce, pokud má mít naději na úspěch, musí začít okamžitě. A dané území je potřeba prověřit co nejrychleji, počítáno v řádu hodin, nikoliv dnů, či dokonce týdne, jak se tomu stalo v tomto případě.

Celý článek...

Pátrání po Aničce Janatkové

Výtah z hlavních zpravodajských serverů:

Pátrání po devítileté Aničce Janatkové začalo poté, co se ve středu po 13. hodině nevrátila ze školy domů. Aničku od středečního odpoledne hledala asi stovka policistů se psy i policejní vrtulník s termokamerou. Ve čtvrtek už se počty pátrajících policistů rozrostly na stovky. Odpoledne sice policejní posily po pátrání vrtulníku s termovizí místo opustily, ale už večer se na místo vydali kriminalisté, kteří do pozdních nočních hodin pátrali po bezdomovcích a narkomanech, kteří měli v zpustlých zahradách a chatkách na trase Aniččiny cesty ze školy domů přebývat. Většina se ale do svých úkrytů po rozsáhlé policejní akci již nevrátila.

V pátek a v sobotu pátrání v místech zmizení dívky pokračovalo. V sobotu posílili pátrací skupiny speciálně vycvičení psi, kteří dorazili ze Slovenska.

 Slovenští záchranáři dorazili na místo se dvěma psy, kteří jsou podle jejich slov uznávanou evropskou špičkou. Zasahovali například po velkých zemětřeseních v Turecku. „Naši psi dokážou opravdu nemožné, avšak kde nic není, tam nic není, což ovšem neznamená, že jsme svou práci skončili,“ řekl Mediafaxu jeden ze slovenských záchranářů.

…Hledání v oblasti ztěžuje složitý terén. Oblast zanedbaných zahrádek a chat mezi ulicemi Pod Písečnou a Trojská, kudy si Anička zkracovala cestu domů, policistům nedovolila rozvinout rojnici. V zahradách jsou navíc staré jímky a různé další úkryty.

http://krimi.eurozpravy.cz/16322-policiste-se-slovenskymi-psovody-opet-patraji-po-zmizele-anicce/

Celý víkend navíc prohledávali oblast Troje kynologové ze Slovenska se speciálně vycvičenými psy. »Nasazení sil zůstává maximální. Jak ze strany uniformované policie, tak i kriminalistů,« uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová, s tím, že policisté pátrají po Aničce po celé zemi.

http://www.halonoviny.cz/articles/view/210069

Celý článek...

Prezentace o Pátrání po Markovi S.

 

 

Celá prazentace...

Autor: Martin Brandner

 

 

Ztraceného vojáka zase nehledali záchranářští psi

Minimálně dvě rozsáhlé pátrací akce, které probíhaly i v místě pozdějšího nálezu těla, proběhly podle klasických postupů PČR. Snad proto opět policie nevyužila všech možných a dostupných prostředků.

Jak je vůbec možné, že tak nákladná pátrací akce proběhla opět bez nasazení většího množství atestovaných psovodů a psů (jejich nasazení nestojí policii ani korunu), kteří jsou specialisté na plošné vyhledávání a specialisté na vyhledání mrtvých?

Jak je možné, že opět policie nepřizvala více atestovaných psovodů ani na plánované cvičení, které mělo pomoci nalézt tělo pohřešovaného vojáka?

Celý článek...

Více článků...

Strana 1 z 2

Začátek
Předchozí
1