Text Size

KK Křížovice

Videa

Ocenění

Dne 26. července 2013 převzala naše kynoložka Veronika Zemanová ocenění od prezidenta HZS ČR. Ocenění bylo udělováno za desetiletou praxi záchranné kynologie v Integrovaném záchranném systému.

Veronika je atestovaným psovodem Ministerstva vnitra celých deset let. Za tu dobu splnila  10 atestací celkem se třemi psy.

Zdroj: http://www.jmbszbk.info/index.php

Mezinárodní cvičení USAR týmů v Ostravě – OSTRAVA 2012

15. října 2012 (Petr Kůdela) - Čtyři speciální záchranné týmy z ČR, Polska a Slovenska se zúčastní mezinárodního cvičení vyhledávacích a záchranných odřadů USAR (Urban Search And Rescue) „Ostrava 2012“, které se koná ve dnech 16. - 18. října 2012 v Ostravě. Námětem cvičení je vyhledávání a záchrana osob zavalených pod troskami budov zřícených vlivem ničivého zemětřesení v zahraničí – ve fiktivním státu Chachárie. 

Více na: http://www.hzscr.cz/clanek/zpravodajstvi-rijen-2012-mezinarodni-cviceni-usar-tymu-v-ostrave-ostrava-2012.aspx

Kamión v Přerově narazil do domu, čelní zeď budovy se zřítila

Nákladní auto narazilo v pondělí po poledni do domu poblíž autobusového nádraží v Přerově. Objekt byl nárazem značně poškozen, vůz se po nárazu vzňal. Devětačtyřicetiletý řidič, kterého z kabiny vyprostili hasiči, byl převezen do nemocnice.

Více na:http://www.novinky.cz/krimi/272168-kamion-v-prerove-narazil-do-domu-celni-zed-budovy-se-zritila.html

2.7.2012 informovalo Operační středisko kynology o zásahu v Přerově. HSZ ČR zajistil přepravu dvou atestovaných kynologů (Veronika Zemanová, Šárka Chmelová) na místo zásahu, kde kynologové prohledávali ruiny obchodu. V dém prostoru se naštěstí nenacházela žádná zavalená osoba.

Pátrání po osobách efektivně

 

Náchodská policie se v sobotu 10.3.2012 zúčastnila společného cvičení, zaměřeného na vyhledávání osob. Výcvik probíhal v lesnatém nepřehledném terénu Pekelského údolí u Nového Města nad Metují.
Celkem téměř 80 lidí z řad policistů, strážníků, hasičů a záchranářů se vydalo do terénu hledat pohřešované osoby v nouzi. Osm figurantů se rozmístilo do obtížně přístupného terénu a čekalo. Pátrací tým se nejprve sešel nad mapou a všichni pak dostali jasné instrukce a přidělený prostor.
Účelem celé pátrací akce bylo vyzkoušet, že hledání pohřešovaných v terénu je mnohem efektivnější, pokud záchranářům pomáhají vycvičení psi. Výsledky hledání pak vše potvrdily.

Více na: http://www.policie.cz/clanek/patrani-po-osobach-efektivne.aspx

 

Statečné psí srdce

Také letos máte možnost svého parťáka, ovšem pouze toho čtyřnohého, navrhnout na ocenění za to, že se v minulém roce podílel na záchraně lidského života. Na ocenění „Statečné psí srdce“ mohou být ve své kategorii navrženi také ti chlupáči, kteří se na záchraně lidských životů podílejí dlouhodobě, například hledáním, drog, výbušnin či zbraní. V minulém ročníku ve svých kategoriích vyhráli hned dva psi, kteří byli v rozhodné době parťáky příslušníků Policie ČR.

Více na: http://www.policista.cz/clanky/reportaz/nominujte-sveho-partaka-862/

IV. Mezinárodní setkání kynologických týmů

Od 13. do 16. června se uskutečnilo IV. Mezinárodní setkání kynologických týmů v Kaznějově. 

Do cvičení v reálných podmínkách se zapojili kynologové z ČR a Slovenské republiky. Nasazování jednotlivých dvoučlenných týmů a hodnocení probíhalo soutěžní formou dle scénáře. Součástí cvičení bylo i instrukčně metodické zaměstnání atestovaných kynologů a také cvičení USAR odřadu Praha a příslušníků Záchranného útvaru HZS ČR. Každý z týmů během tří dnů absolvoval 2 denní a 1 noční nasazení. Jednotlivé týmy byly začleněny do struktury USAR odřadu Praha a vyhledávaly zavalené osoby v sutinách zničeného města.

Zdroj:

http://www.hzscr.cz/clanek/iv-mezinarodni-setkani-kynologickych-tymu.aspx

http://www.hzscr.cz/fotogalerie/novinari-ucastniky-zachrannarskeho-kynologickeho-cviceni-v-kaznejove.aspx

http://www.hzscr.cz/clanek/cviceni-kynologu-kaznejov-2012.aspx

Články pro časopis pes přítel člověka

Je stále zima a člověk by řekl: "Konečně je chvíli času i na jiné věci, než je neustálý výcvik se psy." Ale opak je snad pravdou. Sama se sebe ptám, kde bych teď našla čas na každodenní pracovní protažení psů.

Ale chvíle volna se našla, takže se vrhám na resty. A jedním z nich je i zveřejnění článků, které od loňského roku vycházejí v časopise "Pes přítel člověka". Publikovány jsou dva seriály.

První shrnuje PRAKTICKOU záchrannou kynologii jako celek. Snažím se popsat její vznik, smysl, cíle a rozdíl mezi praxí.

Více článků...

Strana 1 z 7

Začátek
Předchozí
1

Fotogalerie

Výcviková poradna ve Žďáru nad Sázavou